15 Ocak'ta Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde Nuri Sağlam ile Tanpınar'ı konuşuyoruz. (Güncel)

15 Ocak'ta Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde Nuri Sağlam ile Tanpınar'ı konuşuyoruz.

Ana Sayfa | Blog | 15 Ocak'ta Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde Nuri Sağlam ile Tanpınar'ı konuşuyoruz. (Güncel) - 12.01.2020

15 Ocak'ta Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde Nuri Sağlam ile Tanpınar'ı konuşuyoruz.

Tanpınar'ı Talih, Tesadüf ve İrade üzerinden konuşacağız.

15 Ocak Çarşamba 19:00
Talih, Tesadüf ve İrade
Nuri Sağlam
Seval Şahin

Yazar Sohbeti / Kitap İmzası
Ne içindeyim zamanın / Ne de büsbütün dışında... Hem yeni bir kitabı kutlayacak hem de bu mısraları bize bırakarak 1962’nin Ocak ayında bu diyarı terk eden Ahmet Hamdi Tanpınar’ın romancılığı üzerine konuşacağız bu akşam. Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Sahnenin Dışındakiler ve Mahur Beste'nin karakterlerinin zamanın neresinde durduklarına, onları orada tutanın ne olduğuna bakacağız hep birlikte. Önce edebiyat tarihçisi Seval Şahin’in İletişim Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı Talih, Tesadüf ve İrade: Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Romancılığı üzerine bir sohbet dinleyeceğiz, sonra yazara kitaplarımızı imzalatacağız.

Seval Şahin: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim üyesi ve Açık Radyo’da “Günün ve Güncelin Edebiyatı” programının yapımcı ve sunucusu. Peyami Safa’nın Server Bedi adıyla yazdığı külliyatının tamamlanmasına uğraşıyor, ayrıca Didem Ardalı Büyükarman ve Banu Öztürk ile Yakup Kadri Karaosmanoğlu külliyatının eleştirel basımları için çalışıyor.

Nuri Sağlam: 1964 Giresun doğumlu. Giresun’da tamamladığı orta öğreniminin ardından 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl bu bölümün Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı, 1993’te yüksek lisansını, 1999’da doktorasını tamamladı. Hâlen İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi.

15 Ocak'ta Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi'nde Nuri Sağlam ile Tanpınar'ı konuşuyoruz.